katalogowanie i archiwizacja dóbr

katalogowanie i archiwizacja dóbr

Witam, średnio się orientuję w różnych programach komputerowych, a szukam czegoś do spisania mojego dobytku. Jakie programy z możliwością tworzenia katalogów, archiwizacji itd. polecacie?

namok

Posty: 12

 
Proponowałbym przetestować sobie wersję demo programu SEJFSOFT, dobra, wcale nieskomplikowana rzecz, przydaje się nawet jak ktoś nie ma jakiegoś super dużego majątku do skatalogowania. Fajnie że licencję się tu wykupuje na czas nieokreślony, to duży plus moim zdaniem. Jak coś to program można sobie sprawdzić na stronie www.sejfsoft.pl. Przydaje się, mnie już wielokrotnie, bo parę razy zgubiłem jakieś rzeczy i dzięki temu, że były w bazie przynajmniej wiedziałem czego dokładnie szukam ;D

miner23

Posty: 14

 
Ja swoją kolekcję monet i znaczków to mam wynotowaną w specjalnym kajeciku. Zawsze jak coś nowego zdobędę to sobie po prostu dopisuję do zeszytu, takie archiwum mi w zupełności wystarczy.

Abyss

Posty: 16

 
Proponowałbym sobie kupić Sejfsofta, ja używam i choć zawsze mnie różne programy komputerowe wkurzały to tu jest okej ;) Można szybko się w to wdrożyć. Ja to lubię mieć ogólnie porządek wokół siebie, więc dla mnie takie katalogowania majątku to ważna sprawa. Co do programu to wersję demo masz na www.sejfsoft.pl. Jest też cennik do sprawdzenia, bez ukrytych kosztów, uczciwie.

Japoniecek

Posty: 22

 
Oj nie będę tutaj dobrym doradcą ;/ Słabo się orientuję w takich informatycznych rzeczach, ja to jeszcze jestem z czasów pióra i papieru, z innej epoki zupełnie ;P

mac3

Posty: 24

 
No dla kolekcjonerów to na pewno takie skatalogowanie rzeczy to ważna sprawa, ale to raczej tylko dla kolekcjonerów takie programy się przydają. Tak sądzę.

Fejron

Posty: 22

 
Coś słyszałem o takich programach, ale to raczej piąte przez dziesiąte, od znajomym znajomego, który właśnie taką bazę danych sobie prowadzi. Także tyle wiem. Nie za wiele.

szkolnydiabel

Posty: 33

 
Są fajne programy do katalogowania i nawet można sobie tanio wykupić licencję. Ale to każdy ma inne wymagania, inne potrzeby odnośnie takich aplikacji. Trzeba dobrać coś pod siebie. Pozdrawiam.

repta32

Posty: 24

 
Ja to mam jakąś wersję testową na ten moment na kompie jednego programu, ale średnio mi się z niego korzysta, chętnie bym sobie sprawdził jakiś inny.

uiids

Posty: 44

 
Pobierz sobie program SEJFSOFT. Jest na portalu www.sejfsoft.pl, legalnie i za małe pieniądze. Licencja na czas nieokreślony. Poza tym, można poprosić dostawcę programu o pomoc przy wprowadzaniu danych, jeśli nie ma się na to czasu i ochoty. Dobry kontakt z firmą, polecam.

EQP91

Posty: 20